Çocuk Askerler İddiası
ABD’de Öfke Dinmiyor
 Hala Aynı Kafadalar
Bu haber 27 Eylül 2019, Cuma 13:50 tarihinde eklendi. 81 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Asırlık Çınarlara Doğum Günü Sürprizi

1 Ekim Yaşlılar Günü dolayısıyla Edirne Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü merkez huzurevinde kalan Dilaver Metin ve Fatma Akyüz’e 100’üncü yaş günleri nedeniyle kutlama düzenlendi.
Asırlık Çınarlara Doğum Günü Sürprizi

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla ülke genelinde çeşitli etkinlikler düzenlendi. Kentte bulunan huzurevinde kalan iki yaşlı için doğum günü sürprizi yapıldı. Organizasyonda konuşan Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Sebahattin Bilgiç; “1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü huzurevimizde kalmakta olan en yaşlılarımız geçtiğimiz ay içerisinde 100’üncü yaşlarına girdiler. Bizde bugünün anısına teyzelerimizin yaş günlerini kutlamak istedik.“ Dedi.

100’üncü yaş gününü kutlayan Dilaver Metin ve Fatma Akyüz’ün mutluluğuna huzurevi sakinleri de ortak oldu.

“Amacımız Yaşlıların Hayat Standartlarını Yükseltmek”

Edirne’de yaşayan yaşlılara dikkat çekmek ve onların hayat standartlarını yükseltmek için çalışmalar yaptıklarını belirten Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Sebahattin Bilgiç; “Bugün 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü huzurevimizde kalmakta olan en yaşlılarımız geçtiğimiz ay içerisinde 100. yaşlarına girdiler. Bizde bugünün anısına teyzelerimizin yaş günlerini kutlamak istedik. Onların anısına bir pasta hazırlandı. 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü vesilesiyle dünyadaki yaşlı nüfusun ve doğum oranlarının düşmesinden ve yaşlı kalitesinin artmasına yönelik Dünya 1 Ekim Yaşlılar Günü farkındalık amacıyla kutlanıyor. Bizde İl Müdürlüğü olarak etkinlikler düzenledik. Amacımız Edirne‘de yaşlılarımıza dikkat çekmek onların hayat standartlarını yükseltmek için bir takım faaliyetler yapmayı planlıyoruz.” İfadelerini kullandı.

“Sağlık Durumları Gayet İyi”

Dilaver Metin ve Fatma Akyüz’ün sağlık durumları hakkında bilgiler veren Huzurevi Müdür Yardımcısı Ayşenur Kılıç; “Dilaver teyzemizin sağlık durumu gayet iyi günlük yaşama aktivitelerini de gerçekleştiriyor. Fatma teyzemiz oturma durumu falan var ama kısmen yatağa bağlı. Onları burada ki etkinlik ve eğlencelere katıyoruz. Spor aktivitelerine maalesef katılamıyor.” Şeklinde konuştu.

100’üncü yaş günü kutlayan Dilaver Metin; “Havsa’nın Köseömer Köyü’nde doğdum. 100’üncü yaş günümü kutluyoruz. İhtiyarladım artık. Ben Mustafa Kemal Atatürk’ün cenaze törenine gittim ve orada İsmet İnönü ile konuştum. Burada mutluyum.” Ded

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN SON YORUMLANANLAR
Trakya22 Haber Portali