Çocuk Askerler İddiası
ABD’de Öfke Dinmiyor
 Hala Aynı Kafadalar
Bu haber 30 Eylül 2019, Pazartesi 19:55 tarihinde eklendi. 79 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“Cumhur Deniz’in ismini yaşatarak anacağız”

Yakalandığı amansız rahatsızlık sonucunda Ocak ayında hayatını kaybeden Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. Sınıf Öğrencisi Aynur ve Alpaslan Uysal çiftinin oğlu Cumhur Deniz Uysal’ın ismi, evinin bulunduğu Jandarma kavşağındaki 44’üncü sokağa verildi. Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın katılımıyla Merhum Uysal’ın evinin bulunduğu sokağın başında tören düzenlendi. Başkan Gürkan, Cumhur Deniz'in ismini yaşatarak anmaya devam edeceğiz" dedi.
“Cumhur Deniz’in ismini yaşatarak anacağız”

Yakalandığı amansız rahatsızlık sonucunda Ocak ayında hayatını kaybeden Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. Sınıf Öğrencisi Aynur ve Alpaslan Uysal çiftinin oğlu Cumhur Deniz Uysal’ın ismi, evinin bulunduğu Jandarma kavşağındaki 44’üncü sokağa verildi. Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın katılımıyla Merhum Uysal’ın evinin bulunduğu sokağın başında tören düzenlendi.

“Bizim yaptığımız denizde bir damla bile değil”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan törende yaptığı konuşmada; “Yakınlarımız değer verdiklerimiz yanımızdan ayrılmasın istiyoruz. Ama ölüm kaçınılmaz. Bu da hayatın acı bir gerçeğidir. Her ölüm erkendir. Cumhur Deniz’in ölümü çok erken bir ölüm oldu. Bir gün hepimiz bu dünyadan göçeceğiz. Bir yazar diyor ki bir insan dünyada onu anan son kişi öldüğünde ölür. Bu yüzden ben Cumhur Deniz Uysal’ın ölmediğine ve ölmeyeceğine inanıyorum. Ailesinin ve arkadaşlarının yanında yaptıklarımız denizde bir damla biler değil. Cumhur Deniz’i ismini yaşatarak anacağız. Açılışını yaptığımız sokak ismi ile ve 29 Ekim’de açacağımız çocuk parkı ile anacağız. Işıklar yoldaşı olsun ” ifadelerine yer verdi.

“Unutulmak kadar kötü bir şey yok”

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, Cumhur Deniz Uysal’ın isminin hem bir sokakta hem de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılacak olan çocuk parkında yaşatılacağını söyledi. Tanrıkulu, unutulmak kadar kötü bir şeyin olmadığını belirterek; Cumhur Deniz Uysal’ın kalplerde ve hafızalarda yaşayacağını söyledi.

“Talebimiz kabul gördü ve tören düzenlendi”

Cumhur Deniz Uysal’ın sınıf arkadaşı Emrecan Türkoğlu, 03 Ocakta sonsuzluğa uğurladıkları arkadaşları olan Uysal’ın yarıda kalmış bir sürü hayali olduğunu bunları gerçekleştirmek için sosyal medyada başlattıkları kampanyanın ses getirdiğini ve sonrasında Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu’nu ziyaret ettiklerini söyledi. Türkoğlu, yeni yapılan bir parka ve sokağa isminin verilmesini talep ettiklerini ve taleplerinin kabul gördüğünü şimdi ise törenle bunun mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

“Anne Uysal gözyaşlarını tutamadı”

Cumhur Deniz Uysal’ın annesi Ay nur Uysal kısa bir konuşma yaptı. Gözyaşlarına hâkim olamayan anne Aynur Uysal; “oğlum aramızdan ayrılalı 9 ay oldu. Bana ağlama anne diyordu. Ağlarken de gözlüklerini çıkartma diyordu. Başta Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Halkın gösterdiği duyarlılık ve oğlumun arkadaşlarına ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Duygu dolu anlar yaşandı

Jandarma kavşağında düzenlenen törene Belediye Başkanı Recep Gürkan, Belediye Başkan Yardımcıları Yaver Tetik ve Selçuk Çakır, Cumhur Deniz Uysal’ın ailesi, arkadaşları ve yakınları katıldı. Açılış törenine katılan vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı ve duygu dolu anlar yaşandı.

Cumhur Deniz Uysal’ın annesi Aynur ve Babası Alpaslan Belediye Başkanına teşekkür plaketi takdim etti. Ardından açılış kurdelesinin kesilmesi ve hatıra fotoğrafı çekilmesi ile tören sona erdi.


Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN SON YORUMLANANLAR
Trakya22 Haber Portali