Suudi Arabistan Yeni Umre Tedbirlerini Açıkladı
Toplu Taşımda HES Kodu Zorunluluğu Getirildi
Cübbeli Ahmet' Doğu Perinçek'e Teşekkür Etti
Refah Sınır Kapısı Çift Yönlü Açıldı
Bu haber 14 Kasım 2019, Perşembe 07:54 tarihinde eklendi. 95 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Drama Mitropoliti'nin Türkiye'nin Cumhuriyet Bayramı etkinliğinde işi ne

Elliniki Lisi (Yunan Çözümü) Partisi Başkanı ve Larisa milletvekili Kiriakos Velopulos, Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna katılan Drama Metropoliti Pavlos hakkında Mecliste soru önergesi yatırdı.
Drama Mitropoliti'nin Türkiye'nin Cumhuriyet Bayramı etkinliğinde işi ne

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen resepsiyona Yunanlı davetlilerin de katıldığını ve bunlardan birinin Drama Mitropoliti Pavlos olduğunu söyleyen Velopulos, mitropolitin Türkiye’nin düzenlediği bir resepsiyona neden katıldığını anlam veremediklerini belirtti.

Yunan Parlamentosuna sunduğu soruda Türkiye’nin Kıbrıs’ı işgal ettiğini, orada bulunan kiliseleri otele, depoya ve ahırlara dönüştürdüğünü iddia eden Velopulos, YTB Başkanı Abdullah Eren'i kastederek bir Türk yetkilinin geçtiğimiz günlerde “Batı Trakya’nın gerçek sahibi biziz” açıklamasında bulunduğunu söyleyerek Dışişleri Bakanı Dendias’a bakanlık olarak bu konulara ilişkin görüşlerinin ne olduğunu cevaplamasını talep etti.

Başkanı Velopulos ve üyelerinin Türkiye ve Türk Azınlık karşıtı çıkışlarıyla dikkat çeken Elliniki Lisi (Yunan Çözümü) Partisi son milletvekili seçimlerinde yüzde 3 barajı aşarak parlamentoya girmeyi başardı. Analistlere göre, ırkçı söylemleriyle sık sık gündemi işgal eden Velopulos'un partisi, yine son seçimlerde parlamentoya girmeyi başaramayan Neonazi parti Hrisi Avgi'nin (Altın Şafak) yerini aldığı ve aşırılıkta onu aratmayacağı belirtiliyor. 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN SON YORUMLANANLAR
Trakya22 Haber Portali