Suudi Arabistan Yeni Umre Tedbirlerini Açıkladı
Toplu Taşımda HES Kodu Zorunluluğu Getirildi
Cübbeli Ahmet' Doğu Perinçek'e Teşekkür Etti
Refah Sınır Kapısı Çift Yönlü Açıldı
Bu haber 17 Kasım 2019, Pazar 14:54 tarihinde eklendi. 300 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

46 Gaziye Madalyaları Takdim Edildi

Edirne'de, Kıbrıs Barış Harekatı'na katılan 39 gaziye ve vefat etmiş 7 gazi yakınına Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele Madalyası ve Beratı verildi. ETSO Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen törende Edirne Valisi Ekrem Canalp, 39 gaziye ve vefat etmiş 7 gazi yakınına madalyalarını takdim etti.
46 Gaziye Madalyaları Takdim Edildi

Gazilerden Asker Selamı

Edirne'de, 46 yıl önce Kıbrıs Barış Harekatı'na katılan 39 gaziye ve vefat etmiş 7 gazi yakınına Milli Mücadele Madalyası ve Beratı verildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Kıbrıs Barış Harekatı ile ilgili kısa film gösterimiyle devam etti. Bazı gaziler madalyalarını alırken asker selamı verdi.

Törene Edirne Valisi Ekrem Canalp, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Dündar Şahin Güngör, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Alpaslan Doğan, İl Müftüsü Emrullah Üzüm, Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler  İl Müdürü Bilgin Özbaş, İl Kültür Ve Turizm Müdür Vekili Kemal Soytürk, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, Ticaret Ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Türk Ocakları Edirne Şube Başkanı Yakup Öz, Şehit Aileleri Yard.Day.Derneği Başkanı Faruk Çiftçi, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Edirne Şubesi Ahmet İsmailoğlu,siyasi partilerin il başkanları, gaziler ve çok sayıda davetli katıldı.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN SON YORUMLANANLAR
Trakya22 Haber Portali