Erdoğan Yeni Tedbirleri Açıkladı
ABD Devlet Başkanının Başına Ödül Koydu
Kosova’da koalisyon hükümeti düştü
Bu haber 29 Kasım 2019, Cuma 15:07 tarihinde eklendi. 397 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KARTON KUTUDA 14 CAN

Kapıkule Sınır Kapısı'nda Türkiye'ye kaçak yollarla sokulmak istenen 14 köpek yavrusu bulundu. 'Terrier' cinsi 14 yavru köpek bir aracın içerisinde karton kutularda yurda sokulmak istenirken gümrük muhafaza ekipleri tarafından fark edildi. Yavru köpekler sahiplendirmek için HAYTAP temsilcilerine teslim edildi.
KARTON KUTUDA 14 CAN

Kapıkule Sınır Kapısı'nda 'Terrier' 14 yavru köpek karton içerisinde yurda kaçak yollardan sokulmak istenirken gümrük muhafaza ekiplerince bulundu. İşlemlerin ardından Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) temsilcilerine teslim edilen yavru köpeklerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

"Hayvanlar Hastalanıyor Telef Oluyor"

Hayvan kaçakçılığının son bulması gerektiğini belirten HAYTAP Temsilcisi Metin Gülhan; "Bulunan 14 köpek yavrusu karton içerisinde bulundu. Köpeklerin cinsleri ise 'Terrier'. Hayvanların sağlık durumları iyi. Bu hayvanları kaçırırken genelde ilaçla uyutuyorlar ve çok uygunsuz bir şekilde taşıyorlar. Hayvanların çoğu yolda uygunsuz taşımacılık yapıldığı için ya hastalanıyor ya da telef oluyor." Dedi.

"Hayvan Satışlarının Yapılmasını İstemiyoruz"

HAYTAP ve Ticaret Bakanlığı arasındaki imzalanan protokolle, işlemlerinin ardından hayvanların sahiplendirildiğini söyleyen Gülhan; "Hayvanlarımızın gönüllük esasıyla sahiplendirilmesine yardımcı oluyoruz. Biz burada emanet alıyoruz ve onlara güzel bir aileye sahiplendirmek için uğraşıyoruz. Artık bu hayvan kaçakçılığı son bulmalıdır. Onların da canı var onlar daha bebekler. Daha yavruyken annelerinden ayırıyorlar. Çok üzülüyoruz. Hayvanların satışının yapılmasına da karşıyız ve istemiyoruz." İfadelerini kullandı.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN SON YORUMLANANLAR
Trakya22 Haber Portali