Netanyahu: Gazze'ye Saldırıları Sürdürün
Üç Aylar: Receb, Şaban ve Ramazan...
'İş Bulma Duası' En Çok Arananlar Listesine Girdi
İstanbul Sözleşmesi Yeniden Gözden Geçirilecek
Bu haber 07 Aralık 2019, Cumartesi 12:56 tarihinde eklendi. 278 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Metruk binaların bakımı için 500 imza

Edirne’de bazı mahallelerde bulunan metruk binaların tehlike saçtığı iddia edildi. Sabuni Mahallesi’nde bulunan 10 adet metruk bina mahalle sakinlerini tedirgin ediyor. Mahalle muhtarı Aykut Yaman, metruk ve tescilli binaların bakım-onarımının yapılması için dilekçe hazırlayarak imza kampanyası başlattı.
Metruk binaların bakımı için 500 imza

Edirne’de bazı mahallelerde bulunan mertuk binaların tehlike saçtığı iddia edildi. Sabuni Mahallesi’nde bulunan 10 adet metruk bina mahalle sakinlerini tedirgin ediyor. Mahalle muhtarı Aykut Yaman, metruk ve tescilli binaların bakım-onarımının yapılması için dilekçe hazırlayarak imza kampanyası başlattı.

İmza kampanyasını duyan mahalle sakinleri destek vermek için muhtarlığa koştu. Yaklaşık 500 imza toplayan Muhtar Yaman, toplanan imzaları dilekçe ile birlikte Edirne Valiliği’ne götüreceğini söyledi. Yıkılmaya yüz tutmuş ve madde bağımlılarının meskeni haline gelmiş metruk binalar aynı zamanda görüntü kirliliği yaratıyor.

Sabuni Mahallesi Muhtarı Aykut Yaman, mahallenin en büyük sorunlarından birisi olan ve tehlike saçan metruk ve tescilli binaların bakım ve onarımının bir an önce yapılması için valiliğe dilekçe vermeyi düşündüklerini ve imza kampanyası başlattıklarını söyledi.

“Mahallemiz çarşımızdır”

Mahallede bulunan otellerin milyonlarca turist ağırladığını belirten Yaman; “Bu otellerimize gelen yerli ve yabancı turistler metruk ve yıkılmaya yüz tutmuş bu binalara hayretle bakıyorlar. Gelen turistler de bu binaların neden bakım ve onarıma alınmadığını bize soruyorlar. Biz de çalışma yapılması için gerekli kurumlara gittiğimizi söylüyoruz. Maalesef hiçbir dönüş alamıyoruz” dedi.

“2020 yılı için müjde verdiler”

Edirne Valiliği Çevre Koruma Vakfı’ndan telefon geldiğini ve 2020 yılında metruk binalarla ilgili çalışma yapılacağının müjdesinin verildiğini söyleyen Muhtar Yaman, bir an önce gereken adımın atılmasını istediklerini belirtti. Trafik ve mahallenin güvenliği konusunda İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt’un büyük desteğini gördüklerini belirten Muhtar Yaman, mahalle halkı adına teşekkürlerini sundu.

“Muhtarlık binamız yok”

Mahallede muhtarlık binasının olmamasının büyük eksiklik olduğunu söyleyen Yaman, konuyu Belediye Başkanı Recep Gürkan’a ilettiklerini ve güzel haberler beklediklerini söyledi.

Çocuk bahçesi ve kadınlara spor aktivite alanı için de talepte bulunduklarını ifade eden Muhtar Yaman, bunlar için de en kısa sürede çalışmaların yapılmasını beklediklerini söyledi.

“Bir gün kimin üstüne yıkılacak korkusuyla yaşamak istemiyoruz”

Mahalle sakinlerinde Macide Güler, metruk binaların tehlike ve korku saçtığını belirterek, imza kampanyasına katıldıklarını bu binalar için gerekenin yapılmasını istediklerini söyledi.

“Bir an önce çözüm bulunsun”

Mahalle sakinlerinden Sevil Aktaş; “Hangi kurum ilgileniyorsa bir an önce gerekli çalışmaların yapılmasını talep ediyoruz. Herkesin geçtiği yol üzerinde bulunan metruk binalar oldukça tehlike saçıyor. Bir gün kimin üstüne yıkılacak korkusuyla yaşamak istemiyoruz. Bir an önce çözüm bulunsun” dedi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN SON YORUMLANANLAR
Trakya22 Haber Portali