Suudi Arabistan Yeni Umre Tedbirlerini Açıkladı
Toplu Taşımda HES Kodu Zorunluluğu Getirildi
Cübbeli Ahmet' Doğu Perinçek'e Teşekkür Etti
Refah Sınır Kapısı Çift Yönlü Açıldı
Bu haber 14 Aralık 2019, Cumartesi 11:59 tarihinde eklendi. 261 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Emeği geçenlere teşekkür etti

Edirne gündemini uzun süredir meşgul eden vakıf kiracılarına yapılan zamlar hakkında Tarihi Bedesten Çarşısı Esnaflar Derneği Başkanı Hakan Fındıklı açıklamalarda bulundu. Fındıklı; "2020 yılından itibaren yapılacak sözleşmelerdeki kiraların 5 yıl boyunca TÜFE oranında arttırılacağı, vakıflar bölge müdürü ve AK Parti İl Başkanı tarafından bize söz verildi. Biz emeği geçen vekillerimize, başkanımıza ve yeni göreve gelen il başkanımıza da teşekkür ederiz." Dedi.
Emeği geçenlere teşekkür etti

Edirne gündemini uzun süredir meşgul eden vakıf kiracılarına yapılan zamlar hakkında Tarihi Bedesten Çarşısı Esnaflar Derneği Başkanı Hakan Fındıklı açıklamalarda bulundu. Fındıklı; "2020 yılından itibaren yapılacak sözleşmelerdeki kiraların 5 yıl boyunca TÜFE oranında arttırılacağı, vakıflar bölge müdürü ve AK Parti İl Başkanı tarafından bize söz verildi. Biz emeği geçen vekillerimize, başkanımıza ve yeni göreve gelen il başkanımıza da teşekkür ederiz." Dedi.

3 bin liranın üzerinde olan kiraların yüzde 3 ile 10 arasında artış göstereceğini belirten Fındıklı; "Bugün geldiğimiz noktada 2 bin lira olan kiralar bin 700 lira, bin 500 lira olan kiraların bin 300 lira, bin 300 olan kiraların bin 100 lira, bin 315 lira ve üzerinde 3 bin liraya kadar olan kiraların 1.68 oranında artacağı, 3 bin liranın üzerinde olan kiraların da yüzde 3 ile 10 arasında olacağı söylendi. Bu bizde memnuniyet yarattı mı? Tabiki bir nebzede olsa bizi memnun etti. Ama herkesi de memnun etmedi. Burada 800 - 900 lira kira ödeyen arkadaşların kiraları bin 700 liraya çıktı." İfadelerini kullandı.

Dernek Başkanı Fındıklı ayrıca tüm kiralar yapıldıktan sonra 2020 yılından itibaren 2021 sözleşmelerinin 5 yıl boyunca TÜFE oranında artacağı, vakıflar bölge müdürü ve AK Parti İl başkanı tarafından söz verildiğini ifade etti.  Konudaki en iyi gelişmenin 5 yıl boyunca TÜFE oranında kiraların artacak olması olduğunun altını çizen Hakan Fındıklı; “Önümüzdeki yıllarda kiramız ne kadar artacak diye düşünmeyeceğiz. Bizi sevindiren tek şey bu oldu.” Dedi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN SON YORUMLANANLAR
Trakya22 Haber Portali