Netanyahu: Gazze'ye Saldırıları Sürdürün
Üç Aylar: Receb, Şaban ve Ramazan...
'İş Bulma Duası' En Çok Arananlar Listesine Girdi
İstanbul Sözleşmesi Yeniden Gözden Geçirilecek
Bu haber 04 Ocak 2020, Cumartesi 14:03 tarihinde eklendi. 401 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İran Vurduğu ABD Üssünün Görüntülerini Yayınladı

İran dün gece saatlerinde Irak'ta bulunan Ayn el Esed Üssü'nü vurmuş ve sabaha doğru 80 ABD askerinin öldüğünü açıklamıştı. İran basını, Ayn el Esed Üssü'nün vurulduktan sonraki görüntülerini de paylaştı. İşte o çok merak edilen vurulma görüntüleri...
İran Vurduğu ABD Üssünün Görüntülerini Yayınladı

İran dün gece saatlerinde bütün dünyanın korkuyla izlediği bir saldırı gerçekleştirmiş ve Irak'ta bulunan Ayn el Esed ABD Hava Üssü'nü bir düzineden fazla füzeyle vurarak ''ABD'den intikamının ilk adımı'' açıklamasıyla saldırıların devamının geleceğini bildirmişti.

 

 

İran televizyonları vurulan hava üssünün görüntülerini paylaştı. İşte o görüntüler...

İRAN ABD ÜSLERİNİ VURDU

İran Devrim Muhafızları Ordusu, ABD'nin Irak'taki Ayn el-Esed hava üssünü onlarca füzeyle vurduğunu duyurdu. ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), İran'ın ABD askerlerinin konuşlu olduğu Irak'taki el-Esed ve Erbil üslerine 12'den fazla balistik füze ile saldırı düzenlediğini ve ilk hasarların değerlendirilmeye çalışıldığını açıkladı.

DEVRİM MUHAFIZLARI ORDUSU'NDAN OPERASYON AÇIKLAMASI

İran Devrim Muhafızları Ordusu (DMO), operasyonun ismini ''Şehit Kasım Süleymani'' olarak açıkladı. DMO'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

"İran İslam İnkılabı'nın cesur koruyucuları karadan karaya yapılan başarılı bir füze operasyonu ile ABD üssünü vurmuştur.

Eğer ABD'nin müttefiklerinin topraklarından herhangi bir saldırı gerçekleşirse onlar da saldırı hedeflerimiz arasında olacak"

TRUMP CİDDİ HASAR ALMADIK DEMİŞTİ

İran’ın saldırısı sonrası bugün ilk kez kameralar karşısına geçen ABD Başkanı Donald Trump, “Saldırıda hiçbir Amerikalı ölmemiştir. Sadece askeri üslerde bazı hasarlar meydana geldi” ifadesini kullandı.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN SON YORUMLANANLAR
Trakya22 Haber Portali