Netanyahu: Gazze'ye Saldırıları Sürdürün
Üç Aylar: Receb, Şaban ve Ramazan...
'İş Bulma Duası' En Çok Arananlar Listesine Girdi
İstanbul Sözleşmesi Yeniden Gözden Geçirilecek
Bu haber 08 Ocak 2020, Çarşamba 14:38 tarihinde eklendi. 295 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TEKİRDAĞ'DA KORKUTAN SABAH: 51 DEPREM OLDU

11 Ocak Cumartesi sabah saatlerinde Marmara Denizi açıklarında artarda 50 tane deprem meydana geldi.
TEKİRDAĞ'DA KORKUTAN SABAH: 51 DEPREM OLDU

TEKİRDAĞ'DA KORKUTAN SABAH:  51 DEPREM OLDU
11 Ocak sabah saatlerinde Marmara Denizi açıklarında artarda 50 tane deprem meydana geldi.

Tekirdağlılar 11 Ocak Cumartesine gününe korkuyla uyandı. Marmara Denizi, Tekirdağ Güzelköy açıklarında bu sabah peş peşe depremler yaşandı. Kandilli Rasathanesi verilerine göre büyüklüğü 0.8 ile 3.1 arasında değişen 50 artçı deprem meydana geldi. 

SAATT 16:37'DE 4.8 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM KORKUTTU
AFAD ve Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğü 4.8 olarak açıkladı. Gelen son dakika bilgisine göre Tekirdağ'da 4.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

SABAH 6:00'DA BAŞLADI
Marmara Denizi Güzelköy açıklarında Cumartesi günü sabah 6:28'de başlayan depremler öğle saatlerine kadar devam etti. 

SABAHKİ DEPREMLERİN BÜYÜĞÜ 3.1 BÜYÜKLÜĞÜNDE

Marmara Denizinde sabah saatlerinde başlayan depremler peşpeşe devam etti. En büyüğü saat 8:15 civalarında 3.1 büyüklüğünde olan yaklaşık 50 tane deprem meydana geldi

DEPREM SAYISI 50'Yİ GEÇTİ
Sabaha saatlerinde sallanmaya başlayan Marmara Denizi'nde sabah 6:30'dan öğle 14:00 saatlerine kadar 50'nin üzerinde deprem meydana geldi. 

HOŞKÖY'DE DE DEPREM OLDU
Marmara Denizi Güzelköy açıklarında meydana gelen çok sayıda depremin yanısıra Şarköy Gaziköy ve Hoşköy açıklarında da depremler meydana geldi. Sabah saat 6:30 dan başlayan sarsıntı sayısı 50'yi geçti.

TEKİRDAĞLILARI KORKUTAN DEPREMLER
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından açıklanan son dakika deprem raporuna göre, sabah saat 08:15 sıralarında merkez üssü Tekirdağ olan 3.1 şiddetinde depremin öncesinde ve sonrasında çok sayıda artçı deprem olması vatandaşları tedirgin etti. 

6 saatlik sürede aynı bölgede 50'den fazla ufak çaplı deprem olması Tekirdağlıları korkuttu.

TEKİRDAĞ İÇİN DEPREM UYARISI
Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Özener, geçtiğimiz günlerde Haberturk televizyonunda yapıtığı açıklamalarda 7 üstü Marmara depremi her an olabilir dedi.

Habertürk’ün  geçtiğimiz günlerde yaptığı habere göre; ‘Yeri yüzde 99.9 belli’ başlığıyla manşetinden duyurduğu ve en az 7.2 büyüklüğünde olması beklenen Marmara depremi haberi Türkiye’nin gündemine oturdu.

Kandilli Rasathanesi Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener’in, “Burada zemin koşulları da önemli. Faya yakın da olsanız binanın zemini çok sağlamsa, depremi az hissedersiniz” açıklamalarıyla dikkat çekmişti.

KÜÇÜK DEPREMLER NE ANLAMA GELİYOR?

Geçtiğimiz günlerde  Habertürk TV'de açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Haluk Özener, "Marmara Denizi'ne yerleştirdiğimiz deprem ölçerler sayesinde 0.5'lik depremleri bile ölçebiliyoruz. Küçük depremler bize hangi noktaların aktif olduğunu göstermesi açısından önemli. Ama küçük depremler büyük depremi engellemez" dedi. 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN SON YORUMLANANLAR
Trakya22 Haber Portali