Çocuk Askerler İddiası
ABD’de Öfke Dinmiyor
 Hala Aynı Kafadalar
Bu haber 23 Mart 2020, Pazartesi 11:50 tarihinde eklendi. 574 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Boşnaklardan Rasim Ozan Kütahyalı tepkisi

Beyaz Tv’de yayınlanan Derin Futbol programında Boşnaklara hakarette bulunduktan sonra programdan çıkarılan Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz Tv’deki bir programa telefonla bağlandı.
Boşnaklardan Rasim Ozan Kütahyalı tepkisi

 

Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz TV’de yayınlanan “Beyaz Futbol” programında Boşnaklara ırkçı ve belden aşağı hakarette bulunmuştu. Rasim Ozan Kütahyalı’nın hakareti sonrasında Boşnaklar protesto gösterileri yapmış ve Kütahyalı hakkında suç duyurularında bulunmuştu.

Bunun üzerine Sabah gazetesi Rasim Ozan Kütahyalı’nın yazılarına son verirken, Beyaz TV de Kütahyalı’yı programdan çıkardı.

Boşnaklara hakareti nedeniyle, Rasim Ozan Kütahyalı İstanbul 27. Asliye Ceza Mahkemesinde yargılanmıştı. Mahkeme, Kütahyalı’ya “halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep cinsiyet bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama” suçundan 10 ay hapis cezası vermiş ve iyi hal indirimi de uygulamamıştı.

YENİDEN BEYAZ TV’DE

Boşnaklar, Rasim Ozan Kütahyalı’nın bugün Beyaz TV’deki Ortak Akıl programına telefonla bağlandığını belirtti sosyal medyada tepki gösterdi.

Sosyal medyada “BOŞNAK DERNEKLERİ GÖREVE” çağrısıyla şu mesajlar yer aldı:

“Biz Boşnaklara Yönelik Hakaret eden Rasim Ozan Kütahyalı az önce Beyaz TV de Ortak Akıl programına bağlandı. Bu şahsiyeti hiç bir yerde görmek istemiyoruz. Nasıl ekranlara bu şahsiyeti çıkarabiliyorlar. Boşnak camiası olarak istemiyoruz.

Biz Boşnaklara yönelik hakaret eden Irkçılık yapan Rasim Ozan Kütahyalı’yı kanalınızda nasıl yer verirsiniz. Boşnak camiası olarak bu şahsiyeti görmek istemiyoruz.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN SON YORUMLANANLAR
Trakya22 Haber Portali