Decathlon Eşcinsel Sapkınlığa Göz Kırptı
Çocuk Askerler İddiası
ABD’de Öfke Dinmiyor
Bu haber 05 Nisan 2020, Pazar 14:36 tarihinde eklendi. 480 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Twitter Suud, BAE ve Mısır merkezli 7 bin 891 hesabı kapattı: Türkiye aleyhinde yayın yapıyorlardı

Twitter bugün yaptığı açıklamada Suudi Arabistan, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri merkezli hesapların Türkiye’ye yönelik sistematik saldırı yaptığını duyurup bu hesapları kaldırdığını açıkladı. Toplam 7 bin 891 hesap silindi. Twitter, bu devletlerin manipülasyon yapmak için binlerce hesap açtığı ve Faslı, Pakistanlı, Afgan kimlikleriyle içerik paylaşan hesapların tek bir merkezden kurgulandığının da ortaya çıkarıldığını duyurdu. Twitter'ın bu hamleyi uluslararası alanda platformun güvenilirliğinin zedelenmesinden dolayı yaptığı öğrenildi.
Twitter Suud, BAE ve Mısır merkezli 7 bin 891 hesabı kapattı: Türkiye aleyhinde yayın yapıyorlardı Twitter, bugün yaptığı açıklamada Suudi Arabistan, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri merkezli hesapların Türkiye’ye ve Katar’a yönelik sistematik saldırılar yaptığını duyurup bu hesapları kaldırdığını açıkladı. Suudi, BEA ve Mısır hükumetlerinin manipülasyon yapmak için açtığı tespit edilen 7 bin 891 hesap kapatıldı.

 

 

Following an investigation originating from a @Bellingcat report on an information operation in Indonesia targeting the West Papuan independence movement, we removed 795 fake accounts pushing content from suspicious “news” websites and promoting pro-government content.

 

A network of accounts associated with Saudi Arabia and operating out of multiple countries including KSA, Egypt and UAE, were amplifying content praising Saudi leadership, and critical of Qatar and Turkish activity in Yemen. A total of 5,350 accounts were removed.

 

Twitter, platformlarda yanlış bilgi yayan ve nefret söylemi oluşturan hesapları inceleme altına almıştı. Bu hesapların Twitter’ın politikalarını ihlal ettiği tespit edildi. Platformdaki güvene dayalı paylaşımları zayıflatmaya yönelik hedefli bir girişim olduğu için platforma duyulan güveni zedeleyen kullanıcılar silindi.

Mısır merkezli El Fagr ağında 2,541 hesap silinirken bu hesapların Mısır devleti tarafından; İran, Katar ve Türkiye'yi hakkında iftira niteliğinde yorumlar yapmak için kullanıldığı ortaya çıktı.


Twitter, "Edindiğimiz bilgiler Mısır hükümetinin bu hesapları yönlerdiğini gösteriyor’’ açıklamasında bulundu.

Twitter ayrıca; Suudi Arabistan devletince yönlendirilen; Suudi Arabistan, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri övüp Yemen'deki Katar ve Türk faaliyetlerini eleştiren içeriğe sahip birden fazla ülkeden faaliyet gösteren 5.350 hesabı kapattı. Bu hesapların farklı müslüman ülkelerden kimlikler yaratılarak kullanıldığı ortaya çıktı. Hesapların; Faslı, Pakistanlı, Afgan kimlikleriyle başka ülke vatandaşlarının Türkiye’ye dair negatif fikirleri varmış gibi twitler attıkları ve sözkonusu ülkelerdeki kamuoyunu yanlış yönlendirmeyi amaçladıkları belli oldu.


Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLANANLAR
Trakya22 Haber Portali