Çocuk Askerler İddiası
ABD’de Öfke Dinmiyor
 Hala Aynı Kafadalar
Bu haber 17 Nisan 2020, Cuma 21:59 tarihinde eklendi. 959 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

O günkü ruh bugünde dipdiri ayakta

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Edirne Halk Eğitimi Merkezleri’nde maske üreten gönüllü usta öğreticileri ziyaret etti
O günkü ruh bugünde dipdiri ayakta AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Edirne Valiliği koordinasyonunda Edirne Sosyal Dayanışma Merkezi (SODAM), Umurbey Sosyal Hizmet Merkezi, Halk Eğitimi Merkezi Ayşekadın Kurs Binası’nda maske üreten usta öğreticileri ziyaret ederek maske üretimi yapılan alanda incelemelerde bulundu. Başkan İba’ya, Edirne Halk Eğitim Merkezi Müdürü İlhan Dinç eşlik etti.
İba, günlük üretilen maskeler hakkında usta öğreticilerden bilgi aldı. 
“Edirne Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan atölyelerde öğretmenler ve kursiyerlerden oluşan 47 kişilik ekip ile günde 14 bin maske üretimi yapılıyor. Üretilen maskeler Edirne Valiliği’ne teslim edilerek, Valilik koordinasyonunda kamu kurumlarına ve vatandaşlara dağıtılıyor.
Başkan İba, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı maske üretimine katkı veren usta öğreticilere teşekkürlerini iletti.
“Edirnemiz için seferber olan tüm gönüllülerimize teşekkür ediyoruz”
Ülke olarak zor günlerden geçildiğini, birlik ve beraberlikle bu salgının üstesinden gelineceğini ifade eden Başkan İba, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Edirne Valiliğimizin koordinasyonunda Edirne Halk Eğitimi Merkezlerinde maske üreten gönüllü usta öğreticilerimizi ziyaret ettik. Kovid-19 ile mücadelede Edirne’miz için seferber olan tüm gönüllülerimize teşekkür ediyorum. Cumhuriyetimizin temelleri kurulurken cephede askerimize kurşun taşıyan kadınlarımız, bugün Cumhuriyetimizin 100. yılında aynı ruhla maske üretimi yaparak salgının ülkemizden gitmesi için seferber olmuşlardır. O günkü ruh bugünde dipdiri ayaktadır.” şeklinde konuştu.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN SON YORUMLANANLAR
Trakya22 Haber Portali