Erdoğan: Faize Karşıyım
Huawei Uygurları Fişleyecek
Her Şey Çok Güzel Oluyor
Tok Avrupa'nın Aç Bebekleri
Bu haber 02 Mayıs 2020, Cumartesi 13:20 tarihinde eklendi. 2231 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

‘Evdeyim ama trafik kuralları aklımda’

Her yıl 02-08 Mayıs 2020 tarihleri arası Karayolları Trafik Haftası olarak kutlanıyor. Hafta kapsamında çeşitli etkinlik ve faaliyetlere yer veriliyor. Bu yıl koronavirüs önlemleri dikkate alınarak kutlanan haftada birçok vatandaşın evlerinde kalması nedeniyle ‘Evdeyim ama trafik kuralları aklımda’ yazılı hazırlanan afişler dikkat çekti.
‘Evdeyim ama trafik kuralları aklımda’ Edirne Eminyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi Müdürlüğü ekipleri özellikle yaya geçitlerinin olduğu ve kente girişlerde yaptığı denetimlerde vatandaşlara koronavirüse karşı araçlarında sosyal mesafeyi korumaları, maske ve eldiven kullanımına özen göstermeleri konusunda uyarılarda bulundu.

Ülke genelinde çeşitli noktalarda bulunan billboardlarda ve afişlerde trafik ile ilgili görseller sergileniyor. Asılan afişlerde ‘evdeyim ama trafik kuralları aklımda’‘trafikte her yıl daha iyiye’, ‘öncelik hayatın öncelik yayanın’‘kask takın hayatınıza bakın’‘trafikte alkol ölüme en açık yoldur’ gibi sloganlar yer aldı.

Vatandaşların hızlı araç ve sürüş esnasında cep telefonu kullanmamaları, yaya okul geçitlerinde trafik işaret ve levhalarına uymaları, emniyet kemeri kullanmaları, Koronavirüs nedeniyle sosyal mesafeye ve maske kullanımına dikkat etmeleri büyük önem arz ediyor. Polis ekipleri kontrol sırasında vatandaşlara bu konulara dikkat etmeleri gerektiğini hatırlatıyor. Ayrıca hafta kapsamında bu yıl sürücülere Kovid-19 önlemleri kapsamında bilgilendirici broşür yerine maske ve eldiven dağıtılıyor.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN SON YORUMLANANLAR
Trakya22 Haber Portali