Arap Birliği Açıklama Yaptı
Decathlon Eşcinsel Sapkınlığa Göz Kırptı
Çocuk Askerler İddiası
Bu haber 06 Mayıs 2020, Çarşamba 19:38 tarihinde eklendi. 621 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İran Ordusu Kazara İran Donanmasına Ait Bir Gemi Vuruldu

İran Ordusu, dün düzenlenen deniz tatbikatı esnasında, Konarek savaş gemisinin destek fırkateyninden kaynaklı, kazara meydana gelen olayda ölü ve yaralıların olduğu bildirdi.
İran Ordusu Kazara İran Donanmasına Ait Bir Gemi Vuruldu
İranlı sosyal medya kullanıcılarının akşam saatlerinde paylaştığı haberlere göre; İran Deniz Kuvvetlerinin Fars Körfezi'nde düzenlediği tatbikat sırasında, ateş hattına girme görevi bulunan fırkateynin başka bir gemiden fırlatılan füze ile arka kesiminden hedef aldığı belirtiliyor.
 
Sosyal medyada yapılan paylaşımlarda; donanmaya ait Cameran fırkateyni’nin, Konarek adlı başka bir fırkateyni yanlışlıkla vurduğu bilgisi paylaşıldı.
 
Yalnışlıkla hedef alınan Fırkateyn’de yaklaşık 40'a yakın askerin öldüğü ve yaralandığı iddia edilirken İran resmi makamlarınca yapılan açıklamada henüz 1 ölü olduğu belirtiliyor.
 
Konuyla ilgili yapılan resmi açıklama ise şöyle oldu:
 
İran Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı Bender Abbas 1. Bölgesi Halkla İlişkiler Ofisinden yapılan yazılı açıklamada, "Dün düzenlenen deniz tatbikatı esnasında, Konarek savaş gemisinin destek fırkateyninden kaynaklı, kazara meydana gelen olayda en az bir kişi öldü, birkaç kişi de yaralandı. Olayla ilgili inceleme sürüyor." ifadeleri kullanıldı.
 
Açıklamada, olayın detayları hakkında bilgi verilmedi.
 
İran medyası, İran donanmasının, Basra Körfezi'nde tatbikat sırasında ülkeye ait bir savaş gemisini yanlışlıkla vurduğunu ve onlarca kişinin öldüğünü duyurmuştu. (Ajanslar)
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN SON YORUMLANANLAR
Trakya22 Haber Portali