Çocuk Askerler İddiası
ABD’de Öfke Dinmiyor
 Hala Aynı Kafadalar
Bu haber 09 Mayıs 2020, Cumartesi 13:11 tarihinde eklendi. 683 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ulus Pazarı kontrollü şekilde açılacak

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında geçtiğimiz aylarda kapılarını kapatan Edirne Ulus Pazarı normalleşme takvimi sonrasında kapılarını yeniden açmaya hazırlanıyor. Yerli ve yabancı birçok turistin uğrak noktası olan ve kentte her hafta Cuma günleri kurulan Ulus Pazarı 15 Mayıs Cuma günü açılacak.
Ulus Pazarı kontrollü şekilde açılacak

Edirne Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı (UPEK) Bülent Reisoğlu, sağlık tedbirleri ön planda olmak üzere kontrollü bir şekilde test açılışı yapacaklarını söyledi.

Kovid-19 önlemleri kapsamında uzun bir süre kapalı kalan Ulus Pazarı, normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte yeniden kapılarını açacak.

Ulus Pazarı’nın gereken tedbirler alınarak 15 Mayıs Cuma günü tekrardan kapılarını açacağını belirten UPEK Başkanı Bülent Reisoğlu, uzun bir aradan sonra yaptıkları görüşmeler sonucunda normalleşme takvimi kapsamında pazarı açmaya hazırlandıklarını aktardı.

Dezenfekte edildikten sonra kapılarını kapatan Ulus Pazarı yeniden açılış öncesi görevliler tarafından dezenfekte edilerek izolasyon sağlanacak.

Reisoğlu, uygulanacak kuralları anlattı

Pazarda gerek esnaflar gerekse müşteriler olmak üzere herkesin maske takma zorunluluğu olacağını aktaran Reisoğlu; “Kesinlikle maskesi olmayan içeriye alınmayacak. Yine pazarın girişinde Edirne Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından gelen vatandaşların ateşi ölçülerek içeriye alınacak. Esnaflarımız maske ve eldiven takarak sosyal mesafe kuralı çerçevesinde hizmet verecekler. Tezgâhlar arasından 3 metre mesafe olacak. Müşteriler arasında da fiziki mesafe sağlanacak. Pazar giriş ve çıkış olmak üzere ikiye ayrılacak ve sıralı girilecek. Yerlerde sosyal mesafe çizgileri olacak. İçeride yoğunluğun oluşmaması için dışarıda bekletilerek girilecek ve belli kapasitenin üzerinde müşteri olmayacak. Giriş, çıkış ve pazarın belli kısımlarında hijyen kitlerimiz olacak. Esnaflarımıza kolonya dağıtılarak herkesin dezenfektasyonu sağlanacak.  Mescitler kapalı tuvaletlerimiz ise hijyenik olacak şekilde açık olacak. Ekiplerimiz gün boyu ikaz ve bilgilendirme anonsları yapacak. Sağlık tedbirleri ön planda olmak üzere kontrollü bir şekilde test açılışı yapacağız” ifadelerine yer verdi.

“Müşteriler arasında sosyal mesafe gözlemlenecek”

Pazarda yığışma ve kalabalık oluşmasını önlemek amacıyla gelen müşteriler belli gruplar halinde sosyal mesafe kuralları çerçevesinde içeriye alınacak.

Edirne halkına sağlık ve esenlikler dileyen Reisoğlu, salgın süreci sona erse de bundan sonra pazarda gereken her türlü önlemin alınacağını belirtti.a

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN SON YORUMLANANLAR
Trakya22 Haber Portali