Erdoğan Hilafet Tartışmaları İçin Ne Düşünüyor?
Mustafa İslamoğlu Şaşırtmadı !
Gerçek Hayat Dergisinden 'Hilafet' Çağrısı
Bu haber 27 Haziran 2020, Cumartesi 14:57 tarihinde eklendi. 1144 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kurbanlık fiyatları belirlendi

Edirne’de kurbanlık canlı hayvan baskül fiyatları belli oldu.
Kurbanlık fiyatları belirlendi Edirne’de kurbanlık canlı hayvan baskül fiyatları belli oldu. Bu yıl 31 Temmuz – 3 Ağustos tarihleri arasında kutlanacak Kurban Bayramı öncesinde, kurbanlık canlı hayvan baskül fiyatlarını belirlemek üzere Teknik İhtisas Komisyonu toplantı düzenledi.


Edirne kurbanlık fiyatları belirlenirken önceki yıllarda belirlenen fiyatlar, Ticaret Borsasının günlük satış baskül fiyatları ile günlük piyasa göz önüne alındı. Görüş ve öneriler sonucunda kurbanlık canlı hayvan baskül fiyatları belirlendi. Bir önceki yıla göre fiyat tarifesinde 3 ila 5 lira artışa gidildi. Kurbanlık baskül kilogram fiyat tarifesi 2020 yılı için şöyle oldu: koç 31 TL, keçi 26 TL, dana 29 TL, inek 22 TL.


Gebe ve damızlık değeri olan büyükbaş ve küçükbaş hayvanların satışına ve kesimine izin verilmeyecek. Ancak serbest veteriner hekimler tarafından düzenlenen ve kesim yerinde görevli resmi veteriner hekim tarafından onaylanmış raporda gebe olmadığı veya damızlık değeri taşımadığı belirtilen dişi hayvanların satışına ve kesimine izin verilecek.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN SON YORUMLANANLAR
Trakya22 Haber Portali