Cübbeli Ahmet' Doğu Perinçek'e Teşekkür Etti
Refah Sınır Kapısı Çift Yönlü Açıldı
Hayber’den Çıkarılan Yahudiler için Tazminat Ödenmeli
Başsavcılık İfadeye Çağırdı
Bu haber 30 Temmuz 2020, Perşembe 14:51 tarihinde eklendi. 360 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dışişleri'nden DSG ile ABD’nin Anlaşmasına Tepki

Demokratik Suriye Güçleri'nin (DSG) ABD'li şirketle yaptığı petrol anlaşmasıyla ilgili Dışişleri Bakanlığı'ndan bir açıklama yapıldı.
Dışişleri'nden DSG ile ABD’nin Anlaşmasına Tepki

 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"PKK/YPG terör örgütü güdümündeki “Suriye Demokratik Güçleri”nin Suriye'nin kuzeydoğusundaki topraklarda petrol çıkarma, işleme ve ticaretini yapmak üzere ABD’de yerleşik “Delta Crescent Energy LLC” adlı şirketle bir sözleşme imzaladığı basında bildirilmiştir.

PKK/YPG terör örgütü, bu adımla Suriye halkının doğal kaynaklarına el koyarak bölücü gündemini ilerletme emelini açıkça gözler önüne sermiştir. Suriye’nin doğal kaynakları Suriye halkına aittir.

ABD'nin uluslararası hukuku hiçe sayan, Suriye'nin toprak bütünlüğüne, birliğine ve egemenliğine kasteden ve terörizmin finansmanı kapsamına giren bu adıma destek vermesini esefle karşılıyoruz. Hiçbir meşru saikle gerekçelendirilemeyecek olan bu tasarruf asla kabul edilemez"

IŞİD ve benzeri terör örgütlerince Suriye’nin işgal edilmesinin ve doğal kaynaklarının yağmalanmasının baş sorumlusu olan ABD ile stratejik ortak olan Türkiye, ABD yönetimine hiçbir tepki göstermezken sadece DSG güçlerine tepki gösterdi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN SON YORUMLANANLAR
Trakya22 Haber Portali