Siyonistlerden Prens Selman'a Ödül
Fahrettin Koca'ya Menzil Tarikatı Sorusu
Bir Ülke Daha İsrail ile Anlaşacak
Bakan'dan sokağa çıkma kısıtlaması açıklaması
Bu haber 09 Eylül 2020, Çarşamba 19:22 tarihinde eklendi. 2304 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Turkcell'e karikatür rezaleti tepkisi: Ahlaksızca ve edepsizce

Sosyal medya kullanıcıları, mizah adı altında İslam'ın mukaddesatı ve kutsalları ile dalga geçen Turkcell'in dergilik uygulamasındaki çizimlerin, ahlaksızlık ve edepsizlik olduğunu belirttiler.
Turkcell'e karikatür rezaleti tepkisi: Ahlaksızca ve edepsizce Türkiye'nin en çok şikâyet alan operatörlerinden Turkcell'in dergilik uygulamasında, Hazreti Nuh Aleyhisselam ve Nuh Tufanı hakkında, Erdil Yaşaroğlu adlı sözde karikatüristin mizah adı altındaki figürlerine yer verildi.


Kamuoyunda büyük bir infiale neden olan bu hadsizliğe sosyal medya kullanıcıları büyük tepki gösterdi. Dini değerlerimizle dalga geçen, kutsalımıza dil uzatanların derhâl cezalandırılmaları gerektiğinin belirtildiği paylaşımlarda, Turkcell aboneliğinin iptal edilmesi ve Turkcell ürünlerinin kullanılmaması istendi.


Milletin parasıyla zengin olan Turkcell gibi kurumların Müslümanların kutsallarına rahatlıkla dil uzatabildiğini belirten vatandaşlar, dini imanı para olan bu kurumlara verilecek en büyük cezanın onları bırakmak olacağını ifade ettiler.


Müslüman bir ülkede İslam'ın peygamberine hakaret edildiğine dikkat çeken sosyal medya kullanıcıları, dini değerlere hakaret ve istihzanın bu kadar kolay olmaması gerektiğini belirterek yetkililerden söz konusu kepazeliğin hesabının sorulmasını istediler.


Turkcell tarafından yayımlanan çizimler nedeniyle sözde karikatürist Erdil Yaşaroğlu ve Turkcell yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını da belirten vatandaşlar, özür dilemenin yetmeyeceğini, TCK 216'ya göre dini değerlere hakaret ve alayın suç olduğunu ve sorumluların hesap vermesi gerektiğini belirttiler. 


Hazreti Nuh Aleyhisselamı alaya alan hakaretvari karikatürlerin düpedüz alçaklık olduğunu belirten vatandaşlar, dinimizi ve mukaddesatımızı kimsenin "özgürlük" adıyla küçümseyemeyeceğini ifade ettiler.


Vatandaşların yoğun tepki ve kınamalarına karşın Turcell yönetiminden herhangi bir açıklama gelmemesi ise tepkilere neden oldu.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN SON YORUMLANANLAR
Trakya22 Haber Portali