Karadağ'da tarihi Srebrenitsa oylaması
Netanyahu'ya 2. Şok
İslamofobi beyaz perdeye yansıdı
İsrail'de Netanyahu Dönemi Bitti
Bu haber 03 Kasım 2020, Salı 16:20 tarihinde eklendi. 2626 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bülent Arınç’tan Berat Albayrak Çıkışı

Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Bülent Arınç, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın ‘ekonomide sıkıntı yok' sözlerine itiraz ettiğini dile getirdi.
Bülent Arınç’tan Berat Albayrak Çıkışı

Eski TBMM Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi Bülent Arınç, Konya'nın yerel televizyonu Kanal 42'de Sümen 6 programının konuğu oldu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın ‘ekonomide sıkıntı yok' sözlerine itiraz ettiğini dile getiren Arınç açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Ekonomide sıkıntılar mutlaka var. Hatta sayın Bakanımız, ‘Yok canım ekonomide sıkıntı yok, bu psikolojik' dediği zaman hem kendisine itiraz ettim hem de kamuoyuna ne psikolojik hepimiz elimizde tutuyormuş gibi görüyoruz bu ekonomik sıkıntıyı.

Önemli olan sıkıntının varlığını inkâr etmek değil, kabul ederek bunu gidermek için yapılacak çalışmalardır. Bu konuda da Sayın Cumhurbaşkanımızın, ekonomiden sorumlu olan bakanlarımızın büyük bir çaba içerisinde olduklarını görüyorum. Bu çabalar mutlaka başarıya ulaşacaktır.

SIKINTI BÜYÜK

Ama sıkıntı küçük müdür, büyük müdür derseniz. Elbette büyüktür ama krize dönüşmemiştir. Bunlar atlatılabilir.

Benim yaşım müsait. Eskiden de 70'li, 80'li, 90'lı yıllarda da  krizleri gördük biz. AK Parti dönemlerinde 2008'de Erdoğan'ın ‘teğet geçecek' dediği ve teğet geçtiği dönemlerdeki gibi sıkıntı yaşamadık değil. Şu anda da bütün dünyanın içerisinde bulunduğu bir sıkıntı var. Türkiye bundan dünyadaki diğer ülkelere göre biraz daha fazla belki etkileniyor.”

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN SON YORUMLANANLAR
Trakya22 Haber Portali