Çevik Bir ile Çetin Doğan Hapse Giriyor
İslam Düşmanı karikatürist Kurt Westergaard geberdi
Siyonistler Bayramda İzin Verdi
Bu haber 06 Haziran 2021, Pazar 13:09 tarihinde eklendi. 517 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yetkiner; “AK Parti Edirne’ye 2002’den bugüne 3,5 milyar TL’lik yatırım yaptı.”

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı “Cemre” ismini verdikleri çevre gönüllüleri hareketini 81 ilde 1000 gencin katılımıyla başlattı. Bu kapsamda AK Parti Edirne Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı da bir basın açıklaması yaptı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, AK Parti olarak doğaya, çevreye ve bütün yaratılmışlara hürmet gösteren, onların haklarına saygı duyan, her canlının hukukunu koruyan bir anlayışı temsil ettiklerini ifade eden AK Parti Edirne İl Başkan Yardımcısı Ezgi Yetkiner, “Edirne’ye 2002 yılından bugüne çevre ve şehircilik alanında toplamda 3,5 milyar TL’lik yatırım yapıldı.” Dedi.
Yetkiner; “AK Parti Edirne’ye 2002’den bugüne 3,5 milyar TL’lik yatırım yaptı.”

“Maske, mesafe ve hijyenle güzel günler yakın”

Bir yılı aşkın zamandır, her birimizin hayatına dokunan ve yaşamı büyük ölçüde etkileyen koronavirüs salgını süreci yaşandığını dile getiren AK Parti Edirne İl Başkan Yardımcısı Ezgi Yetkiner, “Etkilerini hayatın her alanında hissetmeye devam ettiğimiz salgın süreci tüm insanlığa bir nefes sıhhatin önemini gösterdiği gibi, uzun zaman evlerinde kalmak durumunda kalan bizler için de açık ve yeşil alanların, ailelerimizle, arkadaşlarımızla birlikte güzel vakit geçireceğimiz sosyalleşme alanlarının ne kadar büyük bir ihtiyaç olduğunu ortaya koymuştur. “Kademeli normalleşme dönemi” olarak tanımladığımız bu dönemde maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet etmeyi sürdürerek daha güzel günlerin yakın olduğuna inanıyoruz.” Şeklinde konuştu.

“19 yıldır çalışmalarımızı büyük bir gayretle sürdürüyoruz”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, AK Parti olarak doğaya, çevreye ve bütün yaratılmışlara hürmet gösteren, onların haklarına saygı duyan, her canlının hukukunu koruyan bir anlayışı temsil ettiklerini ifade eden Yetkiner,  “Milletimizin yüksek teveccühüyle ülkemize kesintisiz hizmet etme gururunu taşıyan AK Parti kadroları olarak ülkemizin son 19 yılına damgasını vuran çalışmalarımızı bu bilinçle ve büyük bir gayretle sürdürüyoruz. Ortak geleceğimiz olan çevreye bakışımızı inanç ve medeniyet değerlerimizden aldığımız güçlü referanslar belirlemektedir. Şehirlerimizin merkezlerinde açık ve yeşil alanları herkes için erişilebilir kılan Millet Bahçeleri Projesi’ni hayata geçiren, tüm dünyanın gıptayla baktığı ve ilham aldığı Sıfır Atık Projesi’ni hızla gerçekleştiren, 2002’de 20,8 milyon hektar olan orman varlığımızı 22,7 milyon hektara ulaştıran ve ülkemizin dünyada orman varlığını artıran nadir ülkelerden biri haline gelmesini sağlayan, temiz denizlerimizin göstergesi sayılan mavi bayraklı plaj sayısını 127’den 519’a ulaştıran ve 2023’te dünya birinciliği hedefleyen, çevre dostu ulaşımı teşvik eden, atık su arıtma tesislerini tüm yurtta yaygınlaştıran, korunan alanlarımızı 2 kat arttıran AK Parti’miz gerçek anlamda çevreci kimliğini, gerçekleştirdiği her çalışmasıyla ve geleceğe dair güçlü hedefleriyle ortaya koymuştur.” Şeklinde konuştu.

AK Parti’nin en önemli özelliği, hizmette sınır tanımaması”

AK Parti iktidarı ile şehirlerin, 2002 öncesi dönemde görmediği hizmetlerle buluşmuş ve daha da güçlenmiş olduğunu söyleyen Yetkiner, “Özellikle çevrenin korunması ve tüm değerleriyle yaşatılması bağlamında, ülkemizin dört bir yanındaki sayısız hizmet, AK Parti’mizin bu husustaki kararlı duruşunun da en önemli göstergelerindendir. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Çevrecilik lafla olmuyor, çevrecilik ispat-ı vücutla oluyor; bunu yapan da biziz.” sözünün altını bugün buradan kalın çizgilerle bir kez daha çizmek istiyoruz. AK Parti’nin en önemli özelliği, hizmette sınır tanımaması ve siyasetini de eser üretme gayesi temelinde konumlandırmasıdır. Ülkemizin hangi köşesine, hangi şehrimize bakılırsa bakılsın işte bu büyük eserleri görmek mümkündür.” İfadelerini kullandı.

Yetkiner, Edirne’ye çevre anlamında yapılan yatırımları anlattı

Edirne’de 2002 yılından bugüne Çevre ve Şehircilik alanında toplamda 3,5 milyar TL’lik yatırım yaptıklarını dile getiren Yetkiner, 11 adet atıksu arıtma tesisini kurduklarını söyledi.

Çevre katkı paylarından yerel yönetimlere ayrılan parayı arttırdıklarını belirten Yetkiner, konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Kirliliğinin önlenmesine yönelik yatırımlar kapsamında 2003-2020 yılları arasında şehrimize yaklaşık 11 milyon TL ödenek ayırdık.  81 ilimizde Millet Bahçesi yapmak üzere yer seçimi, proje ve yapım çalışmalarına başladık. Bu kapsam Edirne Merkez, Keşan ve Havsa ilçelerimize yapılmak suretiyle 3 millet bahçesini projelendirdik.Hazine taşınmazları ile daha yeşil ve yaşanabilir bir çevre oluşturduk. 2003-2020 döneminde ağaçlandırma faaliyetlerini desteklemek amacıyla 332 bin m² yüzölçümlü, 6 adet taşınmazı kiraya verdik. Tarım ve Orman Bakanlığına ağaçlandırma ve orman olarak kullanmak üzere 274 milyon m² yüzölçümlü taşınmazı tahsis ettik. Kırsal nüfusumuza daha kaliteli bir hayat sunmak amacıyla, Cumhuriyet tarihinin en büyük kırsal hamlesini başlattık. 2005 yılında hayata geçirdiğimiz KÖYDES Projesi kapsamında içme suyu, altyapı, yol ve sulama ihtiyaçlarını karşılamak ve köylerimizin hayat standartlarını yükselmek için yatırım seferberliği başlattık. Bu kapsamda 2005-2020 yılları arasında KÖYDES Destekleri kapsamında Edirne ilimize 128 milyar TL yatırım yaptık.  Köylerde daha verimli zirai üretimin önünü açmak için Köydes kapsamında yeni sulama alanları açıktı. Yine bu kapsamda İlimizde 1.075 ailenin kullanımına sunmak üzere yaklaşık 1.600 hektar alanı suya kavuşturduk. 2003 yılında 2020 yılına kadar Edirnemize 65 milyon TL toplu konut ve sosyal donatı yatırımı yaptık. Dev projelerle ilimizin çehresini değiştirdik. TOKİ öncülüğünde yürüttüğümüz Planlı Kentleşme Konut Seferberliği projesi kapsamında 2003-2020 yılları arasında 6.009 konutu şehrimize kazandırdık. Gördüğünüz gibi çevreyi korumak ve yaşatmak konusunda güçlü bir iddianın sahibiyiz. Bugüne kadar ortaya koyduğu hedefleri bir bir gerçekleştiren AK Parti’miz dün olduğu gibi bugün de sürdürülebilir kalkınma anlayışıyla yoluna devam etmektedir.Bugün Sn. Cumhurbaşkanımız tarafından farklı şehirlerimizde açılışı gerçekleştirilecek 11 Millet Bahçesi ve diğer yatırımlar, çevreye saygılı şehirler ilkesi doğrultusunda hayata geçirdiğimiz yeni eserler olarak milletimize kazandırılacaktır.”

“Cemre hareketini 1000 gencin katılımıyla başlattık”

Dünyanın, çok ciddi çevre sorunlarıyla karşı karşıya olduğunu dile getiren Yetkiner, “bizler, yarın daha geç olmadan bu gidişatı tersine çevirebilecek, yarınlarımız için bugünden inisiyatif alacak son nesiliz. Bu nedenle AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı olarak “Cemre” ismini verdiğimiz çevre gönüllüleri hareketini 81 ilimizde 1000 gencin katılımıyla başlattık. Cemre nasıl havaya, suya ve toprağa düşerse işte çevre gönüllüleri hareketimiz de böyle içimize düştü. Bugünden sonra Cemreler tüm şehirlerimizde çalışmalarını sahada sürdürecek. İklim değişikliği, biyolojik çeşitliliğin yok olma tehdidiyle karşı karşıya kalması, kuraklık, aşırı hava olayları, kirlilik gibi küresel çevre sorunları karşısında Türkiye olarak sürdürülebilir kalkınma anlayışıyla adımlar atmaya devam ediyoruz.” Diye konuştu.

“Gelecek nesillerimize temiz bir çevre bırakmak için farkındalık ve duyarlılık sahibi bireyler yetiştirmek için çalışmaya devam edeceğiz”

İklim değişikliğinin bir süredir mücadele ve uyum çalışmalarının ulusal çapta ve uluslararası platforma ele alınan en önemli gündem maddelerinden olduğuna değinen Yetkiner, “Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde ülkemizin küresel meselelerdeki liderliği ve öncü rolü çok önemli olmakla birlikte biliyoruz ki bu mücadele için tüm dünyanın, şehirlerimizin ve her bir vatandaşımızın ortak çabası gereklidir. İşte bugün, yüreklerimizde hissettiğimiz bu sorumlulukla 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde çevre gönüllüsü Cemrelerle birlikte buradan çok güçlü bir mesaj veriyoruz: Doğanın sahibi değil, bir parçası olduğumuz bilinciyle gelecek nesillerimize; yeşiliyle mavisiyle daha temiz bir çevre bırakmak, farkındalık ve duyarlılık sahibi bireyler yetiştirmek için çalışmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Toplantıya AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba başta olmak üzere birçok teşkilat üyesi katıldı.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN SON YORUMLANANLAR
Trakya22 Haber Portali