Balkanlar'da gerginlik: Sırbistan Cumhurbaşkanı sınırda
Afrikalı gençle Macron arasında dikkat çeken diyalog
Siyonistler Batı Şeria'da Ateşle Oynuyor
Hani İçki Yoktu ?
Bu haber 05 Eylül 2021, Pazar 15:15 tarihinde eklendi. 24 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“ZİNCİR MARKETLER ORTAK FİYAT BELİRLEME ÇALIŞMASINA GİREMEZLER”

Zincir marketlerin temel gıda ürünlerinde ortak fiyat belirlediği, hatta bunun için bir de WhatsApp grubu oluşturduğu iddiaları düşündürüyordu. Zincir marketlerin ortak fiyat belirleme çalışmasına giremeyeceğini söyleyen Edirne Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkanı Süleyman Yaşagör, vatandaşların bakkallara güvenmeleri gerektiğini söyledi.
“ZİNCİR MARKETLER ORTAK FİYAT BELİRLEME ÇALIŞMASINA GİREMEZLER”

Zincir marketlerin temel gıda ürünlerinde ortak fiyat belirlediği, hatta bunun için bir de WhatsApp grubu oluşturduğu iddiaları gündemde yer alıyor.

Rekabet Kurulu kararına göre bu durumun aykırı olduğunu söyleyen Edirne Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkanı Süleyman Yaşagör, “Zincir marketler ortak fiyat belirleme çalışmasına giremezler diye düşünüyorum. Yasalar bunları engeller. Rekabet Kurulu tarafından gerekli cezalar uygulanır. Bizi etkileyecek bir durum yok. Biz de günün şartlarına uygun piyasadan temin ettiğimiz malları belirli sermaye şeklinde vatandaşlara satışa çıkıyoruz. Bir araya gelip de aynı fiyat üzerinde anlaşmalı satış yapmaları. Tüm ticari piyasada bu gibi durumlar Rekabet Kurulu tarafından engellenir ve cezai işleme maruz kalırlar. Rekabet Kurulu kararlarına göre bu uygun değil.” İfadelerini kullandı.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLANANLAR
Trakya22 Haber Portali