BİNLERCE ABD TANKI EDİRNE SINIRINA GELİYOR!
MÜFTÜ MUAMMER ZUKORLİC VEFAT ETTİ!
Suriye ve Beşar Esad konusunda Yanıldık
Bu haber 14 Ekim 2021, Perşembe 14:38 tarihinde eklendi. 29 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Altındal’dan vatandaşlara AFAD gönüllüsü olma çağrısı

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun onayı ile 1989 yılından itibaren 13 Ekim günü, Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Günü olarak belirlendi. Edirne İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ali Altındal, 13 Ekim Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Günü dolayısıyla yazılı açıklamada bulundu. Tüm vatandaşlara afet bilinci eğitimi vermeyi hedeflediklerini aktaran Altındal; “Tüm vatandaşlarımıza eğitimlere katılmaya ve AFAD gönüllüsü olmaya davet ediyorum” dedi.
Altındal’dan vatandaşlara AFAD gönüllüsü olma çağrısı

“Afetlerde risk azaltımı çalışmaları toplumun her kesimini ilgilendiriyor”

Afetlerde risk azaltımının, afet nedenlerini analiz etme ve azaltmaya yönelik sistematik çalışmaları kapsayan bir kavram olduğunu söyleyen Edirne İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ali Altındal; “Tehlikelere maruz kalmanın, incinebilirlik/kırılganlık nedenlerinin azaltılması, yerleşim yerlerinin ve çevrenin yönetimi, olaylara hazırlık ve erken uyarı sistemleri geliştirilmesi gibi uygulamalar afetlerde risk azaltımı çalışmaları arasında yer almaktadır. Afetlerde risk azaltımı, afet yönetimi, afetlere hazırlık gibi disiplinleri içinde barındırmakta ve sürdürülebilir gelişmenin önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Bu hususta gelişme sağlanabilmesi ve bu gelişmenin sürdürülmesi afet risklerinin azaltılması ile mümkün olup, afetlerde risk azaltımı çalışmaları toplumun her kesimini, kamu ve özel sektörün tüm birimlerini içermektedir” ifadelerine yer verdi.

“AFAD gönüllüsü olabilirsiniz”

Toplumda afet farkındalığının geliştirilmesi, afet risk azaltma ve önlem alma konusunda davranış değişikliği oluşturulması amacıyla 2021 yılının Türkiye Afet Eğitim Yılı ilan edildiğini hatırlatan Altındal; “Afet eğitimleri, tüm dünyada risk azaltma çalışmalarının ve zarar azaltma gayretlerinin stratejik bir bileşeni olarak değerlendiriliyor. Bu kapsamda bugüne kadar ilimizde bulunan tüm kamu kurumlarına, okullarımıza, Trakya üniversitemize, vatandaşlarımıza eğitimler verilmektedir. Amacımız ilimizdeki tüm vatandaşlarımıza afet bilinci eğitimi vermektir. Buradan tüm vatandaşlarımıza eğitimlere katılmaya ve AFAD gönüllüsü olmaya davet ediyorum” şeklinde açıklamada bulundu.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLANANLAR
Trakya22 Haber Portali