BİNLERCE ABD TANKI EDİRNE SINIRINA GELİYOR!
MÜFTÜ MUAMMER ZUKORLİC VEFAT ETTİ!
Suriye ve Beşar Esad konusunda Yanıldık
Bu haber 21 Ekim 2021, Perşembe 17:19 tarihinde eklendi. 26 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hamsi hem tezgâhları şenlendirdi, hem de yüzleri güldürdü

Geçtiğimiz günlerde kilosu 50 liranın altına düşmeyen hamsi, hem bolluğu hem de fiyatıyla yüzleri güldürdü.
Hamsi hem tezgâhları şenlendirdi, hem de yüzleri güldürdü

Son yağışlarla birlikte denizlerde yaşanan hamsi bolluğu balık satıcılarını sevindirdi. Edirne’de uzun süredir fiyatların düşmesini bekleyen vatandaşlar, Balık Pazarının yolunu tuttu. Edirne’de hamsi bolluğu ile şenlenen tezgâhlar, sabahın erken saatlerinden itibaren vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Hamsi fiyatlarının düştüğünü görenler yolundan döndü ve kilolarca balık aldı.

                “Fiyatın düştüğünü duyan gelip alıyor”

                Edirne Balık Pazarı Esnaflarından Yasem Eren; “Hamsi bugün bollaştı. İğneada’dan geliyor. 20 liradan 15’ e düştü belki akşamüstü 10 liradan da satabiliriz. Havaların güzel olmasından kaynaklanıyor bu bolluk. İğneada yakın bol miktarda balık geliyor. Yoğunluk yaşanıyor. Fiyatın düştüğünü duyan gelip alıyor. Artık 15 liraya ne kaldı” dedi.

                Vatandaşların 15 liraya nasıl düştü diye şaşkınlık yaşadığını aktaran Eren; “Bolluğu ve fiyatını duyan 1 kilo alacağına 4-5 kilo alıp dolabına koyuyor. Bu sene havalar güzel gittiği için balık da bol çıkıyor. Hamsinin yanında lüfer balığı da bol geliyor kaç senedir yoktu” dedi.

 3 gün önce 50 liraya sattıkları hamsinin 15 liraya düşmesiyle birlikte hareketlilik yaşandığını söyleyen Balık Pazarı Esnaflarından Hamza Köksoy, sabahın erken saatlerinden itibaren kasalarla gelen hamsileri, tezgâhlara boşalttıklarını ve bu yıl bereketli bir sezon beklediklerini ifade etti.

Geçen haftalarda hamsi 50 liradan satışa sunulduğunu şimdi ise fiyatının düşmesine sevindiklerini belirten vatandaşlardan Ufuk Asoğlu; “Fiyatını duyunca hemen aldık. Fakir Fukara da balık yesin. Ben de sezonun ilk balığını aldım. Duyuyorduk Karadeniz’de 10-15 liraya düştü diye burada fiyatları yüksekti. Haftada bir hatta iki defa yemek faydalı tavsiye ediliyor. Saraçhane’den geliyorum. Orda bir arkadaş balık fiyatları düştü dedi. Onun üzerine çıktım geldim. Evde 2 kişiyiz. 1 buçuk kilo kadar aldım. Ben tavsiye üzerine geldim. Giderken de arkadaşlara ve gördüğüm insanlara söyleyeceğim” dedi.

Hamsinin epeydir böyle ucuz satılmadığını belirten Vatandaşlardan Yılmaz Öztürk; “En son aldığımda 40 liraydı şimdi fiyatın düştüğünü görünce 2 kilo alayım dedim. Haftada 1 balık almaya çalışıyorum. Fiyatın düştüğünü görünce şaşırdım. Bu fiyatı epeydir ilk defa görüyorum. Geçen sene de bu fiyattan alamamıştım. Herkese balık almasını tavsiye ederim” ifadelerine yer verdi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLANANLAR
Trakya22 Haber Portali