Batı Trakya Türklerinin yılmaz savunucusu Ahmet Mete vefat etti
Kabe'ye Yüz Sürmek Yasaklandı
Güç ve iktidar, ümmet idealinin önüne geçti
Erdoğan, Seçim Tarihini Verdi
Bu haber 08 Ağustos 2022, Pazartesi 13:48 tarihinde eklendi. 358 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Telefon dinleme skandalı istifa ettirdi

Yunanistan Ulusal İstihbarat Teşkilatı Başkanı telefon dinleme skandalı nedeniyle istifa etti.
Telefon dinleme skandalı istifa ettirdi

Yunanistan Ulusal İstihbarat Teşkilatı (EYP) Başkanı Panagiotis Kontoleon ve Başbakanlık Ofisi Genel Sekreteri Grigoris Dimitriadis, bir gazeteci ve bir politikacıya yönelik telefon dinleme skandalı sonucu istifa etti.

Yunan basınında yer alan haberlere göre, Kontoleon, "bilgi toplama sürecindeki dikkatsizlik" gerekçesiyle Başbakan Kiryakos Miçotakis'e istifasını sundu.

Dimitriadis'in istifası hakkında açıklama yapılmazken AP'ye konuşan bir yetkili istifanın söz konusu kişi etrafında oluşan toksik ortamdan kaynaklandığını ve telefon dinleme skandalıyla bir ilgisi olmadığını belirtti.

 

EYP'de Ağustos 2019'tan bu yana başkanlık görevini yürüten Kontoleon'un yerine Dışişleri Bakanlığı Genel Sekreteri Themistoklis Demiris'in getirileceği belirtildi. Demiris'in, yaz tatilinin ardından Yunanistan Parlamentosu Kurumlar ve Şeffaflık Komitesine gelişmeler hakkında bilgi vermesi bekleniyor.

Kontoleon'un, parlamentonun ilgili komitesine, teşkilatının gazeteci Thanasis Koukakis'i gözetlediğini söylediği iddia edilmişti.

Kaynak: Euronews

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN SON YORUMLANANLAR
Trakya22 Haber Portali