“Kiraz Festivali
'Türkiye'de 485'in üzerinde diri fay parçası var'
McDonalds’a Konya’dan Sürpriz
Ateistlerin Cenaze Namazı Nasıl Kılınır?
Bu haber 12 Ağustos 2023, Cumartesi 12:40 tarihinde eklendi. 275 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ulus Pazarı taşınacak

Her hafta cuma günü kurulan, yerli yabancı birçok turistin ilgi gösterdiği Ulus Pazarı'nın taşınıyor. Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi Başkanı Bülent Reisoğlu, 'Ulus Pazarı'nın bu alanı satılacak ve yeni yer olarak alternatif bir alana taşınacak, çalışmalar bu yönde. Alternatif yerler var ama henüz kesinleşmiş bir yer yok. En uygun olan, Edirne'ye yakışacak, pazara ve Edirne halkına yakışır bir alanda faaliyet gösterecek pazarımız.' Açıklamalarında bulundu.
Ulus Pazarı taşınacak

Yerli ve yabancı birçok turistin uğrak noktası olan ve sık sık yaşanan yoğunlukla gündeme gelen Ulus Pazarı’nın kurulduğu alan ihaleye çıkıyor.

Edirne'nin tarihi ve kültürel dokusuna katkı sağlayan bu pazar, yeni konumuyla da hem yerli halk hem de ziyaretçiler için kolay erişilebilir olacak. Yeni yerine taşınacak olan pazarda, daha geniş alan ve daha modern bir ortam sağlanması amaçlanıyor.

Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi Başkanı Bülent Reisoğlu, Ulus Pazarı’nın alanının satışa çıkarılacağını duyurdu.

Yeni yer için alternatif yerlerin olduğunu belirten Reisoğlu, “Henüz kesinleşmiş bir yer yok. En uygun olan, Edirne'ye yakışacak, pazara ve Edirne halkına yakışır bir alanda faaliyet gösterecek pazarımız. Daha yeni, daha işlevsel, modern bir pazar olacak kısmet olursa. Edirne halkına daha iyi hizmet verebilmek için belediyemiz ile bir çalışma sergileyerek önümüzdeki aylarda inşallah bu konu çözülecek ve Edirne halkına müjdeli haberler vereceğiz. Süreci şimdiden kestirmek imkânsız. Önümüzdeki yıl başları gibi olabilir diye tahmin ediyoruz. Burasının satış süreçleri, inşaat süreçlerini beraber yaşayacağız. Kısa zamanda kimseyi mağdur etmeden, kısa bir sürede taşınacaktır. Zamanlama konusunda 'bu ay veya şu ay olur' diyemeyiz çünkü şu an çok yeni bir süreç. Burasının bu ayın 22'sinde ihalesi olacak, satılacak.” Dedi.

Resioğlu, yeni yer için en uygun bölgeye ortaklaşa belirleyeceklerini ve orada faaliyete geçeceklerini aktardı.

Mevcut alandaki otopark sorunundan bahseden Reisoğlu, “Bölgeye trafik açısından zarar vermeyecek bir bölgede olması. Yapılan yapının modern, Edirne'ye yakışır tarzda bir yapı olması. Esnafın açabileceği büyüklükte olması. Bunların hepsi birbirini tamamlayan unsurlar.” Şeklinde konuştu.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Sitemizi Nerede Duydunuz?
Google
Facebook
Arkadaşım
Diğer
Trakya22 Haber Portali